مداد تاتو

یکی از ابزار مهمی که برای تاتو و میکروبلیدینگ ابرو استفاده می‌شود، مداد تاتو است. از مداد تاتو ابرو برای قرینه سازی ابروها استفاده می‌شود. مدادهای تتو دارای مارک‌ها و انواع مختلفی هستند. یکی از بهترین مدادها برای طراحی ابرو مداد نخی طراحی تاتو یا مداد کنته می‌باشد. از مداد نخی برای طراحی قاب ابرو استفاده می‌شود. در ادامه این مطلب از وب سایت مریم حیدری بیشتر با مداد طراحی تتو آشنا خواهید شد.

مداد طراحی تتو چیست؟

یکی از دلایل مهمی که فردی تصمیم به خدمات زیبایی و آرایش دائم می‌گیرد، کانتور صورت و رفع ناقرینگی ابرو، لب و افتادگی چشم است. به همین منظور برای قرینه سازی تتو از مداد طراحی تتو استفاده می‌شود. هم برای کشیدن خطوط لب در تاتو و شیدینگ لب و هم برای تاتو ابرو از این وسیله برای قرینه سازی استفاده می‌کنند.

مداد کنته نخی به مداد طراحی ابرو نخ دار معروف است. این مداد که یکی از انواع مداد کنته است مخصوص طراحی قاب ابرو در میکرو ابرو است. این مدادها معمولا به رنگ قهوه‌ای، سفید و مشکی هستند.

انواع مداد طراحی ابرو

مداد تتو در رنگبندی‌ها و مارک‌های مختلفی وجود دارد. در زیر به انواع رنگ‌ها و کاربردهای آنها اشاره کرده‌ایم:

 • مداد سفید : بیشتر از مداد سفید برای تتو لب استفاده می‌شود. زیرا رنگ سفید با رنگ تاتو لب تداخلی ندارد و خطوط لب بهتر نمایش داده می‌شود. از مداد طراحی سفید در کارهای هنری مثل خیاطی هم استفاده می‌شود. همچنین می‌توان از مداد طراحی ابرو سفید برای طراحی و قرینه سازی خطوط ابرو هم استفاده نمود.
 • قهوه‌ای: این رنگ بیشتر برای سایه، هاشور ابرو و فیبروز ابرو کاربرد دارد.
 • مداد مشکی: از این رنگ مداد تتو برای کشیدن خط چشم دائمی استفاده می‌شود.

مشخصات مداد نخی تاتو

مداد تاتو دارای ویژگی‌ها و مشخصات زیر است:

 • کاملا استرلیزه
 • مخصوص طراحی تاتو مثل میکروبلیدینگ، هاشور ابرو و….
 • ماندگاری مناسب
 • دارای رنگ‌های قهوه‌ای، مشکی و سفید
 • کیفیت عالی
 • رنگ بدنه سفید، مشکی یا سورمه‌ای
 • تراشیدن بسیار راحت

نکته: جنس درجه 2 این مداد قیمت پایین‌تری دارد

طرز استفاده از مداد طراحی ابرو برای تاتو

برای اینکه پیگمنتر از این مداد برای قرینه سازی استفاده کند باید طبق مراحل زیر پیش برود:

 1. ابتدا طرح اولیه با مداد تاتو کشیده می‌شود.
 2. سپس با ماژیک تاتو به رنگ آبی به فاصله دو میلی‌متری نقطه گذاری می‌شود. با استفاده از این ماژیک خطوط و نقاط در حین کار با کشیدن دستمال پاک نمی‌شوند. طراحی با این مدادها ماندگاری مناسبی دارد. اما بهتر است با ماژیک جراحی خطوط را نقطه گذاری کنید.
 3. سپس در آخرین مرحله و بعد از طراحی تاتو می‌توانید با فوم کلینزر خطوط را پاک کرده و تمامی آثار آن را از بین ببرید.

نحوه تراشیدن مداد تاتو

مداد نخی مخصوص طراحی تاتو نیاز به تراش کردن ندارد. کافیست لبه پایین مداد را با یک تیغ کمی خراش دهید و سپس نخ آن را بکشید. با این کار به سادگی چند میل سر مداد بلندتر می‌شود. می‌توانید لبه‌های مداد را از دو طرف تیغ بزنید تا نازک‌تر شود. همچنین با استفاده از یک تراش مخصوص می‌توانید مداد تتو را تیزتر کنید. از فروشگاه‌های معتبر می‌توانید تراش مخصوص مداد کنته را خریداری نمایید.

بهترین مارک مداد تاتو ابرو

برای شناخت بهترین مارک مداد تتو حتما با یک فرد ماهر مشورت کنید. یا اینکه می‌توانید از طریق فروشگاه‌های معتبر بهترین مارک مداد تتو را خریداری کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید