کاهش درد تاتو

کاهش درد تاتو چگونه است؟

بسیاری از افراد هستند که به دنبال راهکارهایی برای کاهش درد تاتو هستند. همانطور که می‌دانید تتو و آرایش دائم درد دارد. اما آستانه تحمل درد در افراد، متفاوت است. همه افراد به یک میزان درد را حس نمی‌کنند. در ادامه این مطلب از وب سایت مریم حیدری راهکارهایی برای کاهش درد تاتو یاد خواهید گرفت.

اگر شما هم به انجام تتو علاقه زیادی دارید ولی از درد آن می‌ترسید ما به شما راهکارهایی عالی برای کاهش درد تاتو می‌دهیم. قبل از تاتو لازم است که به انتخاب تاتو آرتیست خود دقت زیادی کنید. زیرا اگر تاتو آرتیست از بهترین بی حسی برای تاتو استفاده کند درد شما کمتر خواهد شد. در ادامه با ما همراه باشید.

تاتو کردن چه حسی دارد؟

در زمان تاتو یک یا چند سوزن در لایه درم یعنی دومین لایه پوست وارد می‌شود. سوزن‌‌های تاتو به یک دستگاه متصل هستند. سوزن تاتو با بالا و پایین رفتن مکرر، پوست را سوراخ کرده و در این زمان ممکن است احساسات زیر را تجربه کنید:

 • گزش و خارش پوست
 • سوزش
 • لرزش
 • و کرختی

نوع درد تاتو بستگی به کاری دارد که تاتو آرتیست انجام می‌دهد. برای مثال گزش در زمانی که طرح کلی کشیده می‌شود، احساس می‌شود. همچنین مدت زمان تاتو در هر جلسه در درد تاتو تاثیرپذیر است. جلسات طولانی‌تر که برای تاتوهای بزرگ و پیچیده لازم است درد تاتو را افزایش می‌دهد. در این حالت است که تاتوکار طرح را در دو یا سه جلسه انجام می‌دهد تا درد کمتری را تجربه کنید. همچنین یکی دیگر از مواردی که در درد تاتو تاثیرگذار است، محل تاتو می‌باشد؛

عوامل تاثیرگذار در درد تاتو

از جمله موارد زیر برای کاهش درد تاتو و یا افزایش آن تاثیرگذار هستند:

 • محل تاتو
 • سایز آن
 • نحوه انجام کار توسط پیگمنتر
 • سلامت جسمانی شما
 • و نحوه آماده سازی شما

مدت زمان درد تاتو

بعد از هر جلسه دردی که در محل تاتو احساس می‌شود متفاوت است. در زیر به روزهایی که کاهش درد تاتو را دارید اشاره کرده‌ایم:

 • در روز اول محل تاتو بسیار متورم و دردناک است. دقیقا حسی که دارید شبیه کبودی و آفتاب سوختگی است.
 • در روزهای 7 تا 14 احساس کاهش درد تاتو ولی خارش زیادی دارید. ممکن است سوزشی که در محل تتو احساس می‌کنید آزار دهنده و گاهی نرمال و قابل تحمل باشد.
 • روزهای 15 تا 30 با کاهش درد تاتو و خارش تاتو مواجه هستید.

بعد از انجام تتو ممکن است خونریزی تا 2 روز ادامه داشته باشد. بهتر است از داروهای ضد التهابی استفاده نشود. زیرا این داروها خون را رقیق کرده و باعث افزایش خونریزی و کاهش سرعت بهبود شوند.  معمولا لایه بیرونی پوست بین دو تا سه هفته و لایه عمقی بین 6 ماه ترمیم می‌شود. زمان بهبودی کامل به اندازه و محل تتو بستگی دارد. بعد از بهبودی نباید محل تاتو دردناک باشد. اگر درد باقی بماند یا سوزش و قرمزی را احساس کردید سریعا به پزشک مراجعه کنید. با مراجعه به پزشک معلوم می‌شود که عفونت و حساسیت دارید یا خیر؟

روش‌های کاربردی برای از بین بردن و کاهش درد تاتو بدن

در زیر به اقدامات لازم جهت کاهش درد تاتو اشاره کرده‌ایم:

 1. برای انجام تاتو بدن و دیگر موارد آرایش دائم به یک هنرمند حرفه‌ای مراجعه کنید. هنرمندان حرفه‌ای سریعتر کار می‌کنند. در این صورت درد تاتو نیز کاهش می‌یابد. بهتر است قبل از انجام کارهای زیبایی مثل آرایش دائم و تتو، پیگمنتر خود را ببینید تا با شخصیت و نظافت محل کار او آشنا شوید.
 2. یکی از راهکارها برای کاهش درد تاتو این است که قسمتی از بدن را انتخاب کنید که درد کمتری داشته باشد.
 3. داشتن خواب کافی و استراحت شبانه، توانایی بدن در کنترل درد را بیشتر می‌کند.
 4. بهتر است که از مسکن‌ها استفاده نکنید. استفاده از آسپیرین و ایپوروفن از 24 ساعت قبل از تاتو ممنوع است. زیرا این داروها حساسیت به درد را بیشتر کرده و سبب افزایش مدت زمان روند کاری می‌شوند.
 5. زمانی که بیماری دارید بهتر است آرایش دائم را انجام ندهید. زیرا بیماری درد را افزایش می‌دهد. زمانی که سیستم ایمنی بدن در حال فعالیت است روند بهبود کاهش می‌یابد.
 6. حتما یک وعده غذا بخورید. زیرا کاهش قند خون حساسیت به درد را بیشتر می‌کند.
 7. آب بدن را در سطح مناسبی نگهدارید. زیرا انجام تتو بر روی پوست خشک بسیار دردناک است. پس برای کاهش درد تاتو قبل از انجام آن پوست خود را با نوشیدن آب مرطوب کنید.
 8. از مصرف الکل بپرهیزید. چون الکل خون را رقیق می‌کند و میزان حساسیت به درد را افزایش می‌دهد. همچنین بدن با مصرف الکل کم آب می‌شود.
 9. لباس گشاد و راحت بخصوص در ناحیه تاتو بپوشید.
 10. بعد از اتمام کار تمام مراقبت‌های بعد از تاتو را انجام دهید. مراقبت مناسب از خالکوبی باعث بهبودی و کاهش درد تاتو و خطر عفونت پوست می‌شود.

با تاتو آرتیست خود جهت کاهش درد تاتو صحبت کنبد

قبل از اینکه درباره درد تاتو قضاوت کنید با تاتو کار خود مشورت کنید. زیرا تاتو آرتیست شما تنها کسی است که می‌تواند به شما بگوید درد تتویی که می‌خواهید بزنید چقدر است. همچنین تاتو آرتیست روش‌هایی برای کاهش درد تاتو و اضطراب به شما پیشنهاد می‌دهد.

استفاده از بیحسی از جمله روش‌های موثر برای کاهش درد تاتو

یکی از راهکارها جهت کاهش درد تاتو استفاده از بی‌حسی است. بی‌حسی‌ها به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند. دسته اول مخصوص تاتو نیستند و در آنها از لیدوکائین و یا مشتقات الکلی استفاده شده که برای تتو به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. چراکه استفاده از این نوع بی‌حسی باعث تغییر رنگ تاتو می‌شوند و زیبایی طرح خیلی سریع از بین می‌رود.

دسته دوم بی‌حسی‌ها در رنگ تاتو تاثیری نمی‌گذارند و خود این دسته به دو دسته قبل از شروع تاتو و حین انجام کار دسته بندی می‌شود. بی‌حسی‌های قبل از شروع کار به صورت موضعی هستند و قبل از خراشیدن پوست از آنها استفاده می‌شود. بین 10 تا 20 دقیقه قبل از اجرای تتو باید از از این دسته بی حسی استفاده شود. بی‌حسی‌هایی که در زمان کار استفاده می‌شوند بسیار قوی و سریع‌تر از بی‌حسی‌های قبل از کار هستند.

چگونه درد و استرس تتو را کاهش دهیم؟

برای اینکه کاهش درد تاتو را تجربه کنید، کارهای زیر را انجام دهید:

 1. در زمان انجام کار به هیچ عنوان بر روی کار تمرکز نکنید و حواس خود را پرت کنید. دیدن فیلم، بازی کردن با گوشی، شنیدن موسیقی و … از روش‌های حواس پرتی هستند.
 2. سعی کنید که یکی از آشنایان یا دوستان خود را همراه خود ببرید تا بخشی از حواستان به او پرت شود.
 3. با تتو آرتیست خود در حین کار صحبت کنبد.
 4. اگر درد زیادی دارید به تاتوکار خود بگویید. برخی از افراد زمانی که می‌بینند درد زیادی دارید به شما استراحت می‌دهند.
 5. با چندین نفس عمیق و منظم سعی کنید آرام بمانید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید