ماژیک تاتو

ماژیک تاتو یکی دیگر از ابزارهای قرینه سازی و طراحی است که در زمان انجام تاتو ابرو و دیگر موارد آرایش دائم از آن استفاده می‌شود. از این محصول به دلیل پاک نشدن خطوط قرینه سازی در حین تاتو استفاده می‌شود. البته لازم است بدانید که پزشکان هم از این ماژیک استفاده می‌کنند.

به همین دلیل نام دیگر این ماژیک، ماژیک جراحی است. در ادامه این مطلب از سایت مریم حیدری بیشتر با این ماژیک آشنا خواهید شد.

ماژیک جراحی چیست؟

پزشکان از این ماژیک تاتو برای خط کشی محل برش استفاده می‌کنند. به همین دلیل به ماژیک تتو، ماژیک جراحی هم گفته می‌شود. به دلیل اینکه ماژیک تتو ضدآب است و به راحتی پاک نمی‌شود از آن برای خطوط قرینه سازی در حین تاتو هم استفاده می‌شود. ماژیک جراحی یکی از وسیله‌های الزامی در میکروپیگمنتیشن و هاشور ابرو و… است. همچنین برای طراحی ابرو، لب، تاتو خط چشم هم از این ماژیک استفاده می‌شود.

از ماژیک تاتو ابرو برای تکنیک سایه ابرو، میکروبلیدینگ ابرو یا فیبروز استفاده می‌شود. به جای طراحی کامل با استفاده از ماژیک جراحی، خطوط به صورت نقطه‌ای علامت گذاری می‌شوند. بعد از اینکه خطوط را بر روی پوست کشیدید. بی حسی را بر روی پوست بگذارید. بعد از گذاشتن بی حسی و حین کار با دستمال کشیدن بر روی پوست بازهم این خطوط پاک نمی‌شوند. بنابراین لازم نیست استرس پاک شدن خطوط را داشته باشید.

ماژیک تاتو آبی، سفید، قرمز و مشکی مخصوص طراحی

ماژیک طراحی تتو دارای رنگبندی‌های مختلفی است که هر کدام از این رنگ‌ها کاربردهایی دارند. از جمله کاربردهای آنها عبارت است از:

 1. ماژیک سفید برای طراحی ابرو و تاتو لب کاربرد دارد.
 2. ماژیک قرمز برای طراحی لب کاربردی است.
 3. و ماژیک مشکی برای طراحی خط چشم مناسب است.
 4. ماژیک آبی در جراحی و طراحی ابرو برای کاشت مو کاربرد دارد.

مشخصات ماژیک تاتو ضد آب

ماژیک جراحی دارای مشخصات و ویژگی‌های زیر است:

 • ماژیک سفید بر خلاف سه رنگ دیگر ماندگاری چندانی حین کار ندارد.
 • دارای رنگ‌های آبی، سفید، قرمز و مشکی است.
 • کاملا استریل و بهداشتی می‌باشد.
 • ماژیک آبی دارای دو سر نازک و ضخیم است و به هیچ عنوان پاک نمی‌شود.  این ماژیک یک سر ظریف و نازک با ضخامت 0.1 میلی‌متر دارد و همچنین دارای یک سر ضخیم با ضخامت 1 میلی‌متری است.
 • ماژیک سفید تک سر است و بیشتر برای طراحی کادر لب استفاده می‌شود. دوام و ماندگاری ماژیک سفید به اندازه ماژیک آبی نیست.
 • دارای یک خط کش 20 سانتی‌متری است.
 • این ماژیک دو سر است.
 • پاک کردن ماژیک جراحی بسیار ساده و راحت می‌باشد.
 • یکی از ابزارهای قرینه سازی و طراحی می‌باشد.
 • قابل استفاده در تاتو و آرایش دائم است.
 • بلافاصله بعد از کشیدن خطوط، درب ماژیک را ببندید. چون ماژیکی هستند و سریع خشک می‌شوند.

نحوه استفاده از ماژیک تاتو

برای اینکه از ماژیک جراحی استفاده کنید طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • در تکنیک سایه ابرو یا میکروبلیدینگ و فیبروز ابرو به جای طراحی کامل، خطوط را به صورت نقطه‌ای با ماژیک علامت گذاری کنید.
 • برای تاتو خط چشم دائمی و لب نقاط بسیار ظریفی به صورت نقطه‌ای روی پوست علامت گذاری کنید تا طرح حین کار پاک نشود.
 • ماژیک تاتو بدن موقت کاربردی ندارد. زیرا طرح‌های تتو بدن را با کاغذ استنسیل و ژل الکتروم می‌توان بر روی پوست منتقل کرد و نیازی به طراحی کردن ندارند.

ماندگاری ماژیک تاتو و طریقه پاک کردن آن

ماندگاری ماژیک آبی بسیار عالی است و حتی حین کار پاک نمی‌شود. این موضوع به گونه‌ای است که بسیاری از تاتو آرتیست‌ها با پاک نشدن آن در پایان کار مشکل دارند.

همچنین دغدغه بسیاری از تاتو آرتیست‌ها و پیگمنترها این است که ماژیک جراحی را چگونه پاک کنند؟ پاک کردن خطوط و نقاط اضافی ماژیک جراحی بسیار راحت و آسان است. با استفاده از کف (فوم) تمیز کننده می‌توانید به راحتی خطوط را پاک کنید. کافیست آن را بر روی پوست بمالید و پاک کنید. فوم پاک کننده  به گونه‌ای است که هیچ اثری از خطوط طراحی تاتو باقی نمی‌گذارد.

قیمت ماژیک تاتو و مزایای خرید ماژیک جراحی

ماژیک تاتو دو سر یک نوع ماژیک جراحی تاتو ضدآب با ماندگاری عالی برای طراحی ابرو، لب و خط چشم و بدن است. قیمت ماژیک جراحی در مقایسه با کارایی و عملکردی که این ماژیک دارد بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

این ماژیک دارای یک خط کش می‌باشد. همچنین دارای ماندگاری طولانی مدت است. به همین دلیل خرید ماژیک تاتو با قیمت مناسب لازمه کار هر تاتو آرتیست می‌باشد. زیرا دغدغه بسیاری از تاتو آرتیست‌ها پاک نشدن خطوط طراحی شده در حین کار است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید