سوزن تاتو

سوزن تاتو و انتخاب صحیح آن برای آرایش دائم و تاتو بدن بسیار مهم است و از اهمیت بالایی برخورددار است. به همین دلیل کسی که در حرفه آرایش دائم تخصص دارد باید با انواع سوزن آشنایی داشته باشد. همچنین پیگمنتر باید تفاوت‌ها و کاربردهای سوزن‌ها را بشناسد تا بتواند بهترین نوع سوزن را متناسب با کار خود انتخاب کند.

یکی از مهم‌ترین مراحل شروع کار در آرایش دائم انتخاب وسایلی است که پیگمنتر به آن نیاز دارد. بنابراین باید در انتخاب این وسایل و استرلیزه بودن وسایل دقت کنید. به دلیل اینکه برخی بیماری‌ها از طریق زخم و خون انتقال پیدا می‌کنند به هیچ عنوان نباید بیشتر از 1 بار و برای چند نفر از یک سوزن مشترک استفاده شود.

این کار غیر بهداشتی است. در این صورت است که محل زخم تاتو، عفونت پیدا می‌کند و مشتری دچار مشکلاتی مانند عفونت‌ها و آسیب‌های پوستی می‌شود. حتما بعد از استفاده، سوزن تاتو را دور بیندازید. در ادامه این مطلب از وب سایت مریم حیدری با ما همراه باشید تا با انواع سوزن‌ها و کاربردهای آنها آشنا شوید.

انواع سوزن تاتو و کاربردهای آنها

در زیر به معرفی و توضیح انواع سوزن تاتو پرداخته‌ایم تا بیشتر با کاربرد و نحوه مصرف آنها آشنا شوید:

سوزن تاتو میکروبلیدینگ (تیغ بلید یا سوزن بلید)

این نوع سوزن دارای نام‌های متفاوتی است. برخی از نام‌های معروف این نوع سوزن عبارت است از: سوزن میکروبلیدینگ ابرو، تیغ بلید، سوزن بلید و… . سوزن میکروبلیدینگ کیفیت بالایی دارد و در دو نوع ساده و فیبروز گلد به بازار عرضه می‌شود. سوزن‌های دیگری با مارک‌های pcd و …در بازار وجود دارند.

سوزن بلید دو نوع سرکج و u شکل دارد. هر کدام از این دو نوع کاربردهای خاص خود را دارند. برای مثال سوزن سر کج، مخصوص هاشور ابرو است و از سوزن یو شکل برای تاج ابرو استفاده می‌شود. برای پوست‌های ضخیم باید از سوزن‌های با تعداد بالا استفاده کرد. همچنین اگر مشتری پوست نازکی دارد باید تعداد سوزن‌ها کم باشد.

سوزن تاتو و کارتریج تاتو

این نوع سوزن برای دستگاه پن و میکروپیگمنتیشن ابرو کاربرد دارد. در واقع سوزن کارتریج برای نگهداری رنگ تاتو مخزنی دارد که بعد از انجام کار باید آن را تعویض کنید. به طور کلی سوز‌ن‌های کارتریج دارای مدل‌های گرد و تخت هستند. در زیر به معرفی انواع آنها سوزن‌های کارتریج و توضیح آنها پرداخته‌ایم:

سوزن تاتو rl

این نوع سوزن به سوزن گرد خط کش یا خط گیری معروف است. سر این نوع سوزن کاملا بهم نزدیک است و دارای خط زن‌های گردی است. مهم‌ترین کاربرد این نوع سوزن‌ها برای ایجاد کردن طرح تاتو بدن است.

سوزن RS گرد

RS مخخف کلمه  Round Shader است. سر سوزن‌های این مدل کاملا بهم نزدیک می‌باشد و برای سایه زدن ابروها مناسب است.

سوزن‌های مگنوم بهترین مارک سوزن تاتو

سوزن‌های مگنوم دارای 2 ردیف و 9 سر هستند. این نوع سوزن دارای دو نوع سوزن m1 و m2 است که در زیر به توضیح و کاربردهای این دو نوع سوزن پرداخته‌ایم:

سوزن تاتو m1

اسم دیگر سوزن تاتو m1 سوزن مگنوم است. این سوزن معمولا به نام سوزن فلت تاتو معروف است و با این نام شناخته می‌شود. به دلیل اینکه این نوع سوزن دارای دو ردیف است برای سایه کاری و پخش کردن رنگ تاتو در ناحیه‌های کوچک و پر کردن فاصله‌های زیاد کاربرد دارد.

سوزن تاتو m2

تنها تفاوت این نوع سوزن با سوزن m1 این است که این سوزن برای نواحی بزرگ پوست کاربرد دارد.

سوزن  F (سوزن تخت)

این نوع سوزن تاتو دارای دو نوع شیب دار و تخت است که شامل 1 تا 17 سر می‌باشد. سوزن F مخفف کلمه Flat Shader می‌باشد. این نوع سوزن تاتو همانند سوزن RS برای سایه زدن‌های تخت و هاشور ابرو کاربرد دارد.

سوزن‌های تاتو RM یا CM

این نوع سوزن شبیه سوزن‌های مدل M یا سوزنهای مگنوم است. اما شکل این نوع سوزن منحنی شکل است و مثل دیگر سوزن‌ها اندازه یکسانی ندارد.

در واقع ارتفاع این نوع سوزن وسط پین‌ها بیشتر است و کناره‌های آن اندازه کمتری دارد. همین تفاوت در ارتفاع این نوع سوزن تاتو باعث ایجاد شکل هلالی سر سوزن شده است. این نوع سوزن کاربرد سوزن M1 را دارد و برای پر کردن قسمت‌های رنگی تاتو از این نوع سوزن استفاده می‌شود.

سوزن تاتو کارتریج پیچی ساده

این نوع سوزن تاتو مدل ساده‌ای دارد. به همین دلیل برای افرادی که مبتدی هستند و می‌خواهند بر روی پوست مصنوعی تمرین کنند استفاده از این نوع سوزن به شدت پیشنهاد می‌شود. این مدل سوزن دارای انواع مختلفی است که در بازار وجود دارد. انواع سوزن کارتریج پیچی ساده عبارت است از:

  • سوزن تک سر برای تاتو خط چشم و هاشور و بن مژه
  •  2 سر و 3 سر فلت
  • سوزن‌های 5 سر گرد،5 سرفلت، 7 سر گرد و 7 سر فلت
  • سوزن 3 سر گرد برای تاتو خط چشم، خط لب و سایه

سوزن کارتریج پیچی نانو

این سوزن بسیار ریز است. به همین دلیل با استفاده از این نوع سوزن می‌توان با کیفیت و دقت بالایی طرح تاتو را انجام داد.

سوزن کارتریج T

در واقع از این نوع سوزن دیگر استفاده‌ای نمی‌شود و استفاده از آن منسوخ شده است. اما برخی از دستگاه‌های میکروپیگمنتیشن نیاز به این نوع سوزن دارند. به همین دلیل باید از این نوع سوزن برای دستگاه استفاده شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید