میکرو براش

میکرو براش یکی از وسیله‌های بسیار پر کاربرد در تاتو و آرایش دائم است. امروزه در سالن‌های زیبایی و مراکز فیبروز ابرو از این فی براش استفاده زیادی می‌شود. فی براش برای فیبروز ابرو، میکروبلیدینگ ابرو و حتی تاتو بدن و…. کاربرد دارد. میکرو براش‌ها ابزاری پلاستیکی هستند و سر این وسیله دارای الیاف پرزی و نرمی است.

این وسیله معمولا در رنگ‌ بندی‌های مختلفی در بازار وجود دارد. به دلیل اینکه میکرو براش‌ها دارای سر گرد و الیاف داری هستند هیچگونه چسبندگی مواد در زمان کار با این وسیله به وجود نمی‌آید. شکل ظاهری این وسیله مانند گوش پاک کن است. اما سر آنها از گوش پاک کن نازک تر است و فقط از لحاظ ابعاد و اندازه شبیه گوش پاک کن است.  در ادامه این مطلب از وب سایت مریم حیدری به توضیحات بیشتری درباره این ابزار کاربردی میپردازیم. با ما همراه باشید.

کاربردهای میکرو براش در خدمات مختلف

از این وسیله در خدمات مختلفی استفاده می‌شود. برای مثال از این ابزار برای موارد زیر استفاده می‌شود:

 • میکرو براش دندانپزشکی مورد استفاده در خدمات دندانپزشکی
 • مورد استفاده برای مژه و ناخن
 • جهت استفاده برای لیفت و لمینت و کاشت مژه و مورد استفاده برای لیفت و لمینت ابروها
 • مورد استفاده در ریموو تاتو
 • میکرو براش آرایشی برای گریم و میکاپ
 • از این وسیله برای مواد بی حسی استفاده می‌شود و با آن مواد بی حسی را به محل مورد نظر می‌زنند.
 • میکرو براش وسیله‌ای کاربردی برای ترکیب رنگ تاتو و پخش رنگ بر روی صورت و ابرو مشتری است.

میکرو براش چیست ؟

برخی از افراد به دلیل اینکه مبتدی هستند مجبورند برای ترکیب رنگ به جای میکسر رنگ تاتو از میکرو براش استفاده کنند. این وسیله بسیار کوچک است و در بسته بندی‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شود. یکی از کاربردهای عالی این وسیله برای ترکیب رنگ است که می‌توان رنگ‌ها در تشتک رنگ تاتو مخلوط کرد.

از دیگر کاربردهای این وسیله می‌توانیم به بی حس کردن قسمت‌های مختلف صورت و بدن اشاره کنیم. فی براش به دلیل اینکه جذب عالی دارد مقدار مناسبی از بی حسی را به خود جذب می‌کند. اگر از جنس اصلی و مرغوب این وسیله استفاده کنید از ورود مواد ریموور به درون پوست جلوگیری می‌شود.  از این وسیله برای قرار دادن وارنیش و ژل‌های سفید کننده دندان استفاده می‌شود. از دیگر کاربردهای این وسیله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تمیز کردن ابزار و وسایل ظریف
 • اگر میزان زیادی از رنگ تاتو روی ابرو یا لب باقی بماند با استفاده از میکروها می‌توان مواد اضافی را از روی صورت پاک کرد.
 • ظرافت و دقت بالا در زمان استفاده از این وسیله
 • برای پاک کردن تاتو بدن که ظریف و جزیی است از این وسیله استفاده می‌شود.
 • میکرو براش‌ها برای انتقال اسید اچ مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • با میکرو براش ابرو می‌توان رنگ را بر روی ابروها پخش کرد.

ویژگی‌های میکرو براش‌ تاتو

این وسیله دارای ویژگی‌ها و مشخصه‌های زیر است:

 1. میکرو براش‌ها با صرفه و مقرون به صرفه هستند. زیرا باعث صرفه جویی در استفاده از مواد ترمیمی می‌شود. به دلیل اینکه قلم سفتی در نوک این محصول وجود دارد، مقداری از مواد ترمیم کننده را به خود جذب می‌کند.
 2. دارای دسته‌ای انعطاف پذیر: به راحتی این وسیله تا 180 درجه خم می‌شود و به راحتی برای دسترسی به مکان‌های دور در صورت و بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. جایگزینی عالی برای گوش پاک کن و سایر وسایل غیر حرفه‌ای
 4. میکرو براش‌ها استریلیزه هستند و باعث عفونت پوست نمی‌شوند.
 5. در بسته بندی‌های 50 تا 100 عددی به بازار عرضه می‌شوند.

نکات مهم در زمان استفاده از میکرو براش‌ ها

به افراد مبتدی پیشنهاد می‌شود که از این دستگاه استفاده کنند. به هیچ عنوان برای کارهای ظریف از خلال دندان یا گوش پاک کن استفاده نکنید. زیرا  بسیار خطرناک هستند. همچنین به دلیل حالت صیقلی و برش خورده‌ای که خلال دندان دارد مقدار زیادی از مواد هدر می‌شود.

بهترین وسیله برای کارهای ظریف و حساس در آرایش دائم، میکرو براش است. این وسیله به دلیل اینکه سر پهن و نرمی دارد به راحتی مواد را به خود جذب می‌کند و مقدار کمی از مواد، استفاده می‌شود. به همین دلیل بسیار باصرفه است.

دلایل نیاز به استفاده از میکرو براش در تاتو

وسایل زیادی در تاتو کاربرد دارند. برای مثال دستکش، انگشتر رنگ تاتو و میکرو براش و…. از جمله ابزاری هستند که در زمان بهداشت کار باید از آنها استفاده کرد. از جمله دلایلی که از این دستگاه در تاتو استفاده می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یکی از دلایل استفاده از وسیله برای ترکیب رنگ تتو است. اما متاسفانه برخی از تاتو آرتیست‌ها از خلال دندان یا گوش پاک کن برای ترکیب رنگ استفاده می‌‌کنند. متاسفانه این وسایل به شدت بد و خطرناک هستند. همچنین ذهنیت بدی به مشتری می‌دهند.
 • از دیگر دلایل استفاده از این وسیله برای ریموو تاتو خط چشم است. زیرا مایع ریموور نباید به داخل چشم ورود پیدا کند و این وسیله مانع از ورود مواد ریموور به داخل چشم می‌شود.
 • برای استفاده از بی‌حسی‌های یخی باید از وسیله‌ای بهداشتی و مطمئن استفاده کرد. چه وسیله‌ای بهداشتی‌تر از میکرو براش؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید