ترکیب رنگ تاتو

رنگ تاتو و ترکیب رنگ تاتو از اصول مهم در زمان انجام میکروبلیدینگ ابرو و دیگر خدمات آرایش دائم است. برای اینکه تاتو ابرو و یا هاشور ابرو و…. را انجام دهید باید چندین رنگ تاتو باهم مخلوط شوند. در واقع هرچقدر تخصص و مهارت پیگمنتر بالاتر باشد، پیگمنتر تشخیص بیشتری برای ساخت رنگ دارد. ترکیب رنگ تاتو برای پوست‌های مختلف دغدغه بسیاری از پیگمنترهاست.

این دغدغه بیشتر برای افراد مبتدی وجود دارد. چراکه این افراد شناخت زیادی از تناژ رنگ‌ها، سردی و گرمی پوست و… ندارند. حتی ترکیبات رنگ تاتو را می‌توان با رنگ‌های قیمت مناسب انجام داد. اما این موضوع در صورتی است که پیگمنتر اطلاعات و مهارت کافی در مورد رنگ شناسی و پوست شناسی داشته باشد. در این صورت پیگمنتر می‌تواند بر اساس تناژهای رنگی، رنگ را به درستی ترکیب کند. در ادامه این مطلب از سایت مریم حیدری با ما همراه باشید تا بیشتر با نحوه ترکیبات رنگ تاتو آشنا شوید.

انتخاب ترکیب رنگ تاتو برای انواع پوست‌ها

برای ایجاد یک رنگ عالی برای ابروها می‌توان از رنگ‌های مختلف استفاده کرد تا تناژهای مختلفی ایجاد شود. به طور کلی برای ترکیب رنگ تاتو، دو نوع رنگ داریم.

انتخاب ترکیب رنگ تاتو برای انواع پوست‌ها

این دو نوع رنگ عبارتند از:

 • رنگ‌های پایه برای ترکیب رنگ تاتو ابرو قهوه‌ای متوسط: این رنگ‌ها از خانواده قهوه‌ای هستند و در بیشتر موارد، رنگ کلی را تشکیل می‌دهند.
 • رنگ‌های مکملی: این نوع رنگ‌ها برای تاتو و هاشور ابرو استفاده می‌شوند. در واقع این رنگ‌ها 25% از حجم رنگ را تشکیل می‌دهند و دارای 2 گروه سرد و گرم هستند. این دسته از رنگ‌ها دارای دو دسته رنگ‌های روشن و تیره می‌باشند.

آموزش ترکیب رنگ تاتو ابرو

برای ترکیب رنگ صحیح باید حتما موارد زیر را آموزش دیده باشید:

 • تشخیص پایه رنگ
 • نوع پوست مشتری از لحاظ سردی و گرمی
 • تشخیص تناژ رنگ از لحاظ سردی و گرمی
 • در صورتی که مشتری از قبل تاتو دارد و برای ترمیم و یا اصلاح رنگ تاتو به شما مراجعه کرده است باید به رنگ تاتو قدیمی هم توجه کنید.
 • باید پیگمنتر با چرخه رنگ آشنا باشد.
 • همچنین لازم است که برای یک ترکیب رنگ عالی با خنثی کننده‌های رنگ‌ها و کاربردهای آنها آشنایی داشته باشید.

نحوه تشخیص پوست مشتری از لحاظ سردی و گرمی و نحوه رنگ شناسی در تاتو

ساخت یک رنگ تاتو خوب و مناسب پوست کار دشواری است. معمولا رنگ را باید چند درجه تیره‌تر برای ابرو انتخاب کرد. زیرا رنگ تاتو بعد از مدتی کمرنگ می‌شود. برای ترکیب رنگ تاتو باید از تناژهای مکمل پوست استفاده شود. در لایه اول یا همان لایه اپیدرم پوست رنگدانه‌هایی مانند ملانین وجود دارد. بر حسب اینکه ملانین‌ها چه تناژ رنگی باید داشته باشند، رنگ پوست به دو دسته سرد و گرم تقسیم بندی می‌شود. با وجود ملانین می‌توانید به سردی و یا گرمی پوست پی ببرید.

اگر ملانین قرمز باشد پوست گرم است و اگر ملانین آبی باشد پوست سرد است. برای پوست سرد باید از رنگ گرم و برای پوست گرم باید از رنگ سرد استفاده شود. اما راحت‌ترین کار برای تشخیص سردی و یا گرمی پوست موارد زیر است:

 • پوست‌های سفید، سرخ، گندمی روشن پوست‌های گرم هستند.
 • پوست‌های گندمی متوسط و سبزه جزو پوست‌های سرد هستند.

چگونه رنگ تاتو سرد و گرم را تشخیص دهیم؟

گرمی و سردی هر رنگ تاتو با توجه به تناژ آن مشخص می‌شود. قرمز جزو رنگ‌های گرم است. رنگ سبز و آبی و دودی و خاکستری جزو رنگ‌های سرد برای ترکیب رنگ تاتو ابرو هستند. برای اینکه تشخیص دهید رنگ تاتو سرد یا گرم است طبق مراحل زیر پیش بروید:

 1. ابتدا مقداری از رنگ را بر روی دست بزنید.
 2. سپس دستتان را مقابل نور خورشید بگیرید.
 3. هر رنگی که ته تناژ قرمز و یا نارنجی متمایل به قرمز داشته باشد جزو رنگ‌های گرم است.
 4. همچنین هر رنگی که ته تناژ آبی، سبز، دودی و خاکستری و یا نفش متمایل به آبی داشت رنگ سرد برای ترکیب رنگ تاتو می‌باشد.

شناخت چرخه رنگ تاتو و کاربرد آن برای ترکیب رنگ تاتو ابرو

اکنون که با پایه رنگ و سردی و گرمی پوست آشنا شدید باید با چرخه رنگ آشنا شوید. اگر مشتری شما تاتو قدیمی داشته باشد باید از رنگ‌های خنثی کننده استفاده کنید. برای دانستن رنگ‌های خنثی کننده باید با چرخه رنگ آشنا باشید.

در چرخه رنگ، رنگ‌های اصلی و فرعی به ترتیب قابل نمایش هستند. با وجود این چرخه می‌توانید ترکیب رنگ را به خوبی و بدون ترس انجام دهید. در این چرخه سه رنگ اصلی و سه رنگ فرعی داریم که رنگ‌های اصلی عبارتند از:

 1. آبی
 2. قرمز
 3. زرد

و رنگ‌های فرعی در چرخه رنگ تاتو عبارتند از:

 • بنفش
 • نارنجی
 • و زرد

در واقع رنگ‌های فرعی از ترکیب دو رنگ اصلی به وجود می‌آیند. اگر سه رنگ اصلی در یک ضلع مثلث باشند، از ترکیب هر دو رنگ مجاور یک رنگ فرعی ایجاد می‌شود.

نکات طلایی ترکیب رنگ تاتو برای انواع پوست

زمانی که تاتوکار می‌خواهد رنگ‌ها را باهم ترکیب کند باید نکات زیر را رعایت کند تا رنگ بسیار زیبایی متناسب با تناژ پوست ایجاد شود:

 • برای ترکیب رنگ تاتو همیشه باید از رنگ‌هایی استفاده شود که بیشترین سازگاری و نزدیکی به پوست را داشته باشند.
 • با توجه به رنگ پوست باید از یک رنگ پایه که شبیه رنگ پوست است استفاده شود. سپس باید از رنگ‌های مکمل استفاده شود.
 • رنگ مکمل باید یک درجه نسبت به رنگ پایه شما تیره‌تر و یا روشن‌تر باشد.
 • پالت رنگی برای ترکیب رنگ تاتو باید کامل باشد. اگر این پالت ناقص باشد، پیگمنتر مجبور است که برای تهیه رنگ از رنگ‌های مختلفی استفاده کند. در این صورت ممکن است که ترکیب رنگ زیبایی به وجود نیاید و با رنگ پوست همخوانی نداشته باشد.

ترکیب رنگ تاتو ابرو برای تمام پوست‌ها چگونه است؟

مهم‌ترین اصل برای ترکیب رنگ در فیبروز ابرو و …. شناسایی پوست افراد و ترکیب رنگ بر اساس آن است. در زیر به اصول مهم برای ترکیب رنگ انواع پوست اشاره کرده‌ایم:

ترکیب رنگ تاتو ابرو برای پوست روشن و سفید

افرادی که پوست‌های سفیدی دارند باید از خانواده رنگ‌های زیتونی برای هاشور ابرو و…. استفاده کنند. زیرا افراد سفید پوست دارای پیگمنت قرمز هستند و تناژهای سبز مکمل خوبی برای پوست‌های روشن است.

ترکیب رنگ تاتو ابرو برای پوست سبزه

افراد دارای پوست سبزه دارای پیگمنت آبی هستند. بهترین مکمل برای پیگمنت آبی یک رنگ گرم است. به همین دلیل رنگ تاتو با تناژ قرمز گزینه‌ای بسیار عالی برای افراد دارای پوست سبزه است.

ترکیبات رنگ‌های تاتو برای افراد دارای پوست گندمی

پوست‌های گندمی دارای پیگمنت آبی و قرمز هستند. بهترین مکمل برای این پوست‌ها تناژ قرمز و سبز و ترکیب آنها با یکدیگر است. پوست گندمی حساسیت بیشتری دارد. زیرا در این نوع پوست دو نوع پیگمنت وجود دارد.

همچنین اگر برای این نوع پوست تنها از دو مکمل قرمز و سبز استفاده شود، پوست به سمت زردی می‌رود. در این صورت باید حتما در ترکیب رنگ تاتو از مکمل زرد یا خنثی کننده استفاده شود تا اثرات زرد شوندگی پوست کمتر شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید