دیوایدر ابرو و آموزش کار با آن

قرینه سازی ابرو با دیوایدر ابرو برای آرایش دائم مانند فیبروز ابرو، میکروبلیدینگ ابرو و… بسیار کاربردی است. از دیوایدر ابرو فیبروز و معمولی برای طراحی فرم ابرو استفاده می‌شود و با استفاده از دیوایدر ابرو مخصوص طراحی می‌‎توان ابروها را قرینه کرد. ابزارهای زیادی برای طراحی و قرینه سازی ابروها وجود دارد ولی بیشتر پیگمنترها از دیوایدر ابرو برای طراحی ابرو استفاده می‌کنند.

هیچگاه دو طرف بدن انسان شبیه هم نیست و این مورد امری کاملا طبیعی است. اما در زمانی که آرایش دائم ابرو انجام می‌شود باید این نکته رعایت شود و ابروها قرینه باشند. برای اینکه ابروها بدون نقص و زیبا باشد از انواع دیوایدر ابرو استفاده می‌کنند. در ادامه این مطلب از وب سایت آکادمی فیبروز مریم حیدری بیشتر با دیوایدر ابرو آشنا خواهید شد. با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

دیوایدر ابرو ابزار قرینه سازی ابرو

جهت قرینه سازی ابروها از ابزارهای زیر استفاده می‌شود:

 • دیوایدر ابرو
 • کولیس تاتو
 • خط کش تاتو
 • مداد طراحی

مشخصات دیوایدر ابرو پلاستیکی یا فلزی مخصوص طراحی ابرو

یکی از وسایل کاربردی در زمان فیبروز ابرو علاوه بر سوزن فیبروز، دیوایدر ابرو است. این وسیله از جنس فلز یا پلاستیک می‌باشد. پیگمنتر برای اینکه در زمینه کاری فیبروز و آرایش دائم و نیمه دائم ابرو موفق شود باید از ابزار و لوازم باکیفیت در زمان کار استفاده کند. با استفاده از دیوایدر ابرو می‌توان بسیار راحت و در مدت زمان کم ابروها را طراحی کرد. این وسیله دارای 4 تیغه درجه بندی شده است.

به دلیل مندرج بودن این وسیله می‌توانید از آن بجای خط کش نیز استفاده کنید. بدین ترتیب دیوایدر ابرو ابزاری راحت و مندرج و دقیق برای طراحی ابرو است. بعد از پایان کار اولین چیزی که نظر مشتری را جلب می‌کند قرینه بودن ابروها می‌باشد. پس این نکته بسیار مهم است و باید جدی گرفته شود.

انواع دیوایدر ابرو

در ادامه به مشخصات مهم انواع دیوایدرها اشاره کرده‌ایم که از جمله مشخصات مهم این وسیله عبارت است از:

 • جنس استیل
 • قابل استریل و استفاده مجدد
 • شکل دقیق برای طراحی ابرو
 • امکان اندازه گیری انواع ابروها
 • قابل استفاده برای افراد راست دست و چپ دست
 • قابلیت تنظیم و انعظاف پذیر
 • مناسب برای افراد مبتدی

دیوایدر ابرو فیبروز (فی) طلایی

این محصول دارای بسته بندی شیکی است و همانند دیگر دیوایدرها برای هاشور ابرو و میکروبلیدینگ و فیبروز مناسب می‌باشد.

دیوایدر تاتو با باکس چوبی

این نوع دیوایدر از لحاظ فرم ظاهری تیغه‌ها و درجه بندی روی آنها با تمامی مدل‌های دیوایدر متفاوت است. جنس تیغه‌های این دیوایدر از استیل ضد زنگ بوده و خروجی طراحی آن بسیار دقیق می‌باشد.

دیوایدر معمولی بهترین دیوایدر ابرو

این دیوایدر شامل چهار تیغه مندرج است و از لحاظ ظاهری شبیه دیوایدر طلایی می‌باشد.

کاربردهای دیوایدر ابرو فی اورجینال بی بی کامپس (BB Compass)

دیوایدر فی محصول اورجینال کشور آلمان است و از این وسیله برای موارد زیر در طراحی ابرو استفاده می‌شود:

 1. تاتو ابرو
 2. میکروپیگمنتیشن ابرو
 3. میکروبلیدینگ ابرو
 4. کاشت ابرو

این برند از دیوایدر فیبروز اورجینال آکادمی فی شامل پک برگه راهنما و استند تاتو است. چنانچه پیگمنتر ماهری همچون خانم مریم حیدری را انتخاب کنید ابروهایی کاملا قرینه خواهید داشت. اگر پیگمنتر با نقاط طلایی صورت آشنایی داشته باشد بهترین طراحی و فرم ابرو را برای شما عزیزان اجرا خواهد کرد. اگر چندین بار با دیوایدر فیبروز کار کنید آموزش کار با آن را یاد خواهید گرفت و به سرعت می‌توانید ابروهایی قرینه را طراحی نمایید.

قوس یا آرک ابرو برای طراحی ابرو با دیوایدر ابرو فیبروز و معمولی بر روی مدل زنده

قوس ابرو همیشه دو سوم زیبایی ابروها را در بر دارد. برای متوجه شدن قوس ابرو حتما مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا یک مداد بردارید.
 • سپس مداد را از سمت پره بینی به طرف عنبیه چشم بگذارید.
 • نقطه‌ای وجود دارد که باعث قطع ابرو می‌شود، به این نقطه قوس ابرو می‌گویند.

قوس دهی به ابرو باید در حالت نیمرخ و از جلوی صورت باشد. در اکثر صورت‌‌ها قوس ابرو در آخر ابرو است و می‌توانید آن را مشاهده کنید. در زمان کار با دیوایدر بر روی مدل زنده نیاز دارید تا با قوس یا آرک ابرو آشنا باشید.

طراحی ابرو در صورت‌های مختلف با دیوایدر ابرو

برای اینکه متوجه شوید بهترین فرم ابرو برای چهره‌های متفاوت چگونه است در زیر راهنمایی برای شما در نظر گرفته‌ایم تا بهتر بتوانید این موضوع را درک کنید:

 1. قوس ابرو صورت گرد: فرم ابرو در صورت گرد بدین صورت است که باعث گردی بیشتر چهره می‌شود و تیزی چهره کمتر است.
 2. فرم ابرو منحنی : فرم ابرو متناسب برای صورت‌های 4 گوش و بیضی فرم ابرو منحنی است. با طراحی این فرم ابرو با استفاده از دیوایدر، صورت و چهره حالت خاصی پیدا می‌کند و ملایم‌تر می‌شود.
 3. فرم ابرو صاف: ابرو صاف برای صورت‌های کشیده و دراز عالی است. چراکه خط افقی برای ابرو باعث می‌شود تا چهره کوتاه به نظر برسد.

آموزش کار با دیوایدر

چنانچه دوست دارید که آموزش کار با این وسیله را یاد بگیرید در زیر مراحلی را برای شما آورده‌ایم تا بهتر درک کار با این ابزار را داشته باشید:

 1. یکی از ابروها را مطابق با سلیقه مشتری طراحی کنید.
 2. خطی وسط ابروها رسم کنید.
 3. پشت دیوایدر ابرو مخصوص طراحی را با مداد تاتو بکشید تا در زمان قرارگیری بر روی پوست، جای نشانه گذاری بر روی صورت بماند.
 4. از تاج ابرو تا خط وسط ابرو را با خط کش پرگاری یا تیغه دیوایدر ابرو فی اروجینال اندازه بگیرید. این اندازه را با ابزار دیوایدر، خط بکشید.
 5. برای اینکه مرحله 4 را بهتر انجام دهید خط کش را به طرف بالا بکشید تا خط بیفتد. سپس با خط کش سمت دیگر را خط بکشید تا تاج ابرو مشخص شود.
 6. بعد از این کار باید تاج ابرو را اندازه بگیرید و همان اندازه را در طرف دیگر علامت بزنید.
 7. در این مرحله از تاج ابرو تا آرک ابرو را اندازه بگیرید و علامت بزنید.
 8. اندازه تاج تا آرک ابرو را در طرف دیگر بگیرید و اندازه آن را علامت بزنید.
 9. تمام خطوطی که علامت زدید را بهم وصل کنید.
 10. در آخرین مرحله از تاج تا دم ابرو را اندازه بگیرید.
 11. دم ابرو دیگر را هم بر همین اساس اندازه بگیرید. سپس تاج و دم ابرو را بهم وصل کنید.

طراحی ابرو تمام شد و با استفاده از دیوایدر می‌توانید راحت‌ترین و بهترین طراحی فرم ابرو را انجام دهید. از نکات مهمی که مشتری جذب شما می‌‎شود این است که بتوانید ابروها را دقیق و قرینه ایجاد کنید. با استفاده از دیوایدر ابرو فیبروز (فی) طراحی دقیقی و هماهنگی ابروها کاملا امکان پذیر است.

نکات مهم در زمان خرید دیوایدر ابرو فیبروز (فی)

حتما در زمان خرید این وسیله به کیفیت محصول دقت کنید. همچنین به اینکه مندرج است و می‌توان به جای خط کش از دیوایدر استفاده کرد توجه کنید. اگر این وسیله‌ را خوب و باکیفیت خریداری کنید دیگر نیازی به وسایل دیگر برای طراحی ابرو نخواهید داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید