دستگاه تاتو گان

دستگاه تاتو گان یکی از انواع دستگاه تاتو بدن است. این مدل دستگاه یک مدل نسبتا رایج، کلاسیک و بسیار قدرتمند است. دستگاه گان در بین تاتو آرتیست‌ها بسیار مشهور بوده و برای خالکوبی استفاده می‌شود. دستگاه تاتو گان به دستگاه تفنگی نیز شناخته می‌شود. و برای تاتو بدن بهترین انتخاب است. در ادامه این مطلب از سایت مریم حیدری بیشتر با دستگاه تاتو گان آشنا خواهید شد. با ما تا آخر این مطلب همراه باشید.

دستگاه تاتو گان حرفه ای چیست؟

دستگاه تاتو گان مثل دستگاه پن یکی از انواع برندهای دستگاه تتو بدن است. اما این مدل دستگاه دارای انواع مختلفی است. دستگاه گان به دستگاه تفنگی معروف بوده و علت این نامگذاری شکل ظاهری آن است. دستگاه تتو گان جزو دستگاه‌های قدیمی تاتو بدن است و هنوز هم در بین تاتو کاران حرفه‌ای بسیار پرطرفدار است.

انواع دستگاه تاتو گان

در ادامه این مطلب به توضیح کاملی از انواع این مدل دستگاه پرداخته‌ایم:

دستگاه تاتو دو گان و مشخصات آن

اگر به تازگی تاتوکار شده‌اید و به دنبال مجموعه‌ای کامل از تجهیزات و وسایل تتو هستید، دستگاه تتو گان بهترین انتخاب برای اجرای خالکوبی است. با وجود این مدل دستگاه دیگر نیازی به تهیه جداگانه تک تک وسایل مورد نیاز دوره آموزشی ندارید. همچنین یکی از مشخصات بسیار مهم این مدل دستگاه این است که بسیار ارزان قیمت می‌باشد.

تتو بدن شامل لاین زنی (خط انداختن) و شیدینگ (سایه زنی) می‌شود. همچنین تعویض سوزن تاتو و سرپلاک و تنظیم ترانس دستگاه برای این دو کار زمانبر است. اگر تنها با یک دستگاه گان بخواهید تتو بدن را اجرا کنید کاری زمانبر است و تاثیر بی‌حسی از بین خواهد رفت. اما در صورت وجود گان دوم یا روتاری این مشکل دیگر وجود نخواهد داشت.

مهم‌ترین و بهترین ویژگی دستگاه دو گان این است که از یک گان برای لاین زنی و از گان دوم برای شیدینگ همزمان استفاده می‌شود. این دستگاه برای آقایان تاتو کار انتخاب صحیح‌تری است. چراکه وزن سنگینی دارد و برای طرح‌های بزرگ مچ دست را خسته می‌کند.

تنظیم سوزن و سرپلاک و ترانس این دستگاه به مهارت کافی نیاز دارد و معمولا مچ دست خانم‌ها خیلی قوی نیست. به همین دلیل خانم‌ها در هنگام تنظیم ترانس و سوزن و… ممکن است سرعت عمل آقایان را نداشته باشند! دستگاه‌های تاتو پن و راکت برای خانم‌ها انتخاب مناسب‌تری است. چراکه وزن سبک تری دارند.

با وجود دستگاه‌های پن موجود در بازار، تاتو آرتیست‌های حرفه‌ای بر این باورند که هیچ دستگاه تاتویی قدرت دستگاه‌های گان و روتاری را ندارد. دستگاه‌های گان براحتی برای لاین زنی و انواع سبک‌های شیدینگ و سایه زنی مناسب هستند.

ویژگی‌های دستگاه تاتو گان

مزیت مهم و ممتاز دستگاه‌های گان این است که موتور ندارند. بنابراین هیچگونه نگرانی بابت خرابی موتور و… وجود نداشته و می‌توانید به مدت طولانی با این مدل دستگاه، تتو خود را اجرا کنید. دستگاه‌های گان بهترین ویژگی‌های زیر را دارند:

 1. کاشت رنگ قوی : علت این موضوع قدرت کوبش سوزن این دستگاه است.
 2. طول عمر بالا به دلیل نداشتن موتور
 3.  دارای سوزن و سر پلاکی
 4. دارای یک پک کامل

محتوای پک کامل دستگاه تاتو دو گان حرفه‌ای

این مدل دستگاه تاتو گان شامل پک تجهیزات کامل به صورت یکجا برای خالکوبی است:

 • دو دستگاه گان
 • ترانس و پدال
 • کابل رابط
 • یک برگ کاغذ استنسیل
 •  10 عدد سوزن تاتو و سر پلاک گان
 •  1 عدد محلول الکتروم
 •  چند عدد گریپ تاتو
 •  1 جفت دستکش
 •  1 عدد پوست مصنوعی برای تمرین سایز A4
 •  کیف خلبانی کوچک و رمز دار

علت وجود دو گان در پک کامل دستگاه تاتو گان چیست؟

هر سوزن مخصوص کاری است. خالکوبی مجموعه‌ای از لاین‌زنی و انواع سبک‌های شیدینگ (سایه زنی) است. با دستگاه‌های گان و روتاری تعویض سوزن و سرپلاک در حین کار مشکل و زمانبر است. برای راحتی پیگمنترها و صرفه‌جویی در زمان دو دستگاه تاتو گان در این پک وجود دارد. در نتیجه همزمان می‌توان از یک گان برای لاین زنی و از دیگری برای شدینگ استفاده کرد.

دستگاه تاتو گان دلار

این مدل دستگاه گان با قدرتی برابر 8 وات، وزن 220 گرم، جنس آلومینیوم کیفیت بسیار بالایی در اجرای تتو دارد. این دستگاه برای لاین و سایه زنی بسیار کاربردی است. برخی از افراد به این مدل دستگاه، دستگاه کویل می‌گویند. دستگاه گان دلار یکی از معروف‌ترین دستگاه‌های خالکوبی است.

دستگاه گان دلار همراه با پک کامل

این مدل دستگاه یکی از شناخته شده‌ترین دستگاه‌های تتو است که توسط اساتید تتو کار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه همراه با پک کامل است که این پک شامل موارد زیر می‌باشد:

 • یک دستگاه گان دلار
 • کیف استاد کار
 •  یک عدد ترانس تک خروجی برای دستگاه
 •  یک عدد پدال دستگاه گان دلار
 •  1 عدد کاغذ استنسیل
 •  1 عدد کابل رابط دستگاه و گان
 •  ابزارهای تنظیم کننده دستگاه تاتو

تمامی این پک برای افرادی که به دنبال یادگیری و آموزش تتو یا تکمیل تجهیزات خود می‌باشند، بسیار مناسب است. اگر به تازگی این حرفه را شروع کرده‌اید پیشنهاد ما به شما دستگاه‌های گان است که دارای تجهیزات کامل هستند.

تفاوت دستگاه روتاری و گان

روتاری یکی از انواع دستگاه‌های خالکوبی است و شبیه دستگاه گان می‌باشد. اما مهم‌ترین تفاوت بین این دو دستگاه در سایه زنی است.

قیمت دستگاه تاتو گان

چنانچه به تازگی حرفه خالکوبی را شروع کرده‌اید بهتر است که این مدل دستگاه را خریداری نمایید. چراکه با خرید این مدل دستگاه دیگر نیازی به خرید تجهیزات تتو نخواهد بود.

البته اگر قصد دارید این دستگاه را خریداری کنید حتما اصل و اورجینال آن را انتخاب کنید. این مدل دستگاه به دلیل عدم وجود موتور، طول عمر بالایی دارد و اگر با وزن سنگین آن کنار بیایید بهترین دستگاه برای اجرای تاتو بدن است. سعی کنید از فروشگاه‌های معتبر این مدل دستگاه را خرید کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید