نقاط دردناک تاتو بدن و نمودار درد تاتو


66 / 100

برای شناسایی نقاط دردناک تاتو بدن باید با نمودار درد تاتو آشنا شوید. هر نقطه از بدن به دلیل تراکم رشته‌های عصبی، ضخامت پوست و…. دردهای متفاوتی دارد. درد و سوزش تتو در نقاط مختلف بدن متفاوت است. برای اینکه با نقاط دردناک تاتو آشنا شوید در ادامه این مطلب از وب سایت مریم حیدری با ما همراه باشید.

نمودار درد و سوزش تتو در نقاط مختلف بدن

در تصویر زیر برای شما عزیزان مشخص می‌کنیم که چه نقاطی بیشترین درد و چه نقاطی کمترین درد را برای تتو دارد:

 • نقاط قرمز بیشترین درد را دارند و نقاط نارنجی کمتر از نقاط قرمز درد دارند. نقاط قرمز و نارنجی جزو نقاط دردناک تاتو هستند.
 • و نقاط آبی کمترین درد را برای تاتو بدن دارد. حتی در برخی از افراد این نقاط هیچ دردی ندارد.

نقاط دردناک تاتو بدن

دردناک ترین مکان برای خالکوبی کجاست؟

به دلیل اینکه درد تاتو در افراد مختلف، متفاوت است ممکن است این نمودار برای شما کارایی نداشته باشد. اما به طور کلی قسمت‌هایی از بدن که تراکم رشته‌های اعصاب مثل رگ، تاندوم و استخوان در آن بیشتر است درد بیشتری دارد. این قسمت‌های بدن جزو نقاط دردناک تاتو هستند. به عنوان مثال رشته‌های عصبی در کف دست و انگشت بسیار زیاد است. به همین دلیل خالکوبی در این نواحی بیشترین درد را دارد. قسمت‌هایی از بدن که چربی بیشتری دارند درد کمتری برای خالکوبی دارند. به ترتیب بیشترین درد را در قسمت‌های پلک، لب، نوک سینه و دنده‌ها و سر و گوش و زانوها و شکم را احساس می‌کنید.

قسمت‌هایی مثل انگشتان دست و پا، ستون فقرات، قسمت بیرونی آرنج، دنده، ران، ساق و مچ پا و ران پا به ترتیب از بیشترین به کمترین درد هستند. از دیگر قسمت‌های بدن که به ترتیب بیشترین درد تا کمترین درد را دارند عبارتند از:

 • پشت زانو
 • قسمت درونی آرنج
 • بالای شکم
 • باسن
 • قسمت پایینی سینه

بررسی درد تاتو در مختلف بدن و صورت

در زیر به بررسی درد و نقاط دردناک تاتو در نقاط مختلف بدن پرداخته‌ایم:

زیر بغل یکی از نقاط دردناک تاتو بدن

زیر بغل از دردناک‌ترین نقاط برای تاتو بدن است. این درد بسیار شدید است و با سایر دردها در نواحی مختلف بدن قابل مقایسه نیست. معمولا تاتو آرتیست‌ها انجام تاتو در این قسمت را پیشنهاد نمی‌کنند.

تاتو لب یکی از نقاط دردناک تاتو

پوست لب بسیار نازک است و اطراف لب تارهای عصبی زیادی وجود دارد. به همین دلیل است که تاتو و شیدینگ لب درد زیادی دارد. برای اینکه درد تاتو را در این قسمت متوجه نشوید پیگمنتر باید از بهترین بی حسی و سوزن مناسب استفاده کند.

بررسی درد تاتو خط چشم و راهکار مفید برای کاهش درد

پوست پلک بسیار ظریف و حساس است. پشت پلک از نقاط دردناک تاتو می‌باشد. به همین دلیل برای اینکه درد زیادی را در تاتو خط چشم احساس نکنید پیگمنتر باید از سوزن مناسب و بی حسی عالی استفاده کند.

بهترین جای بدن برای تاتو

اگر عاشق خالکوبی و تتو هستید از درد آن نترسید و یکبار آن را امتحان کنید. شاید برای شما هیچ دردی نداشته باشد. نواحی که در زیر به آنها اشاره کرده‌ایم کمترین میزان درد و سوزش را دارند و جزو بهترین نقاط برای تاتو بدن هستند:

 • مچ دست، قسمت خارجی ران و گودی کمر
 • بالای کمر
 • شانه و ساعد دست
 • پشت ساق پا و جلوی ران

آیا تاتو درد دارد؟

بله. تاتو درد دارد و کسی حاضر نیست سوزن تاتو را وارد بدن کند. اما اگر عاشق تاتو هستید از درد آن نترسید. چراکه هم میزان تحمل درد در افراد متفاوت است و هم اینکه از بهترین بی حسی برای تاتو استفاده می‌شود.

برای کاهش درد تاتو چه کنم؟

برای کاهش درد تاتو خودتان را با موزیک سرگرم کنید. همچنین از تاتو کار خود بخواهید که بی حسی قوی برای شما استفاده کند. اگر عمق سوزن و سرعت دستگاه مناسب باشد درد کمتری دارید.

هیچ وقت به خاطر درد تاتو از انجام آن صرفه نظر نکنید و کاری که دوست دارید را انجام دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *