رنگ تاتو

استفاده از بهترین رنگ تاتو تاثیر زیادی در زیبایی چهره و انجام تاتو دارد. ابروها بخش بسیار مهمی در زیبایی صورت دارند. با ایجاد فرم زیبا برای ابروها و استفاده از رنگ تاتو مرغوب می‌توان در زیبایی و تعادل چهره تاثیر زیادی گذاشت. انتخاب مناسب‌ترین و بهترین رنگ برای میکروبلیدینگ ابرو بسیار مهم است که پیگمنتر باید به اصول رنگ شناسی کاملا آگاه باشد. در ادامه این مطلب از سایت خانم مریم حیدری با ما همراه باشید تا با بهترین رنگ‌ها برای تاتو آشنا شوید.

رنگ تاتو چیست؟

محلولی که حاوی رنگ و به یک اندازه باشد را رنگ تاتو می‌گویند. این محلول حالتی مایع مانند دارد. در واقع از رنگ تاتو برای انتقال رنگ به محل انتخابی برای تاتو استفاده می‌شود. زمان انتقال این محلول به پوست، واکنشی شیمیایی ایجاد می‌شود. این امر سبب می‌شود تا رنگ در سطح انتخابی توسعه یابد. استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته و رنگ‌های مرغوب و بادوام از مهارت‌ها و تخصص‌های مهم پیگمنترها می‌باشد.

این موارد در ایجاد یک تاتو زیبا و باکیفیت تاثیرگذار هستند. بنابراین برای زیبایی نتیجه کار و اعتماد سازی بین مشتریان و متخصصین باید پیگمنتر از رنگ با دوام و متنوع استفاده کند.

انواع رنگ تاتو

رنگ تتو انواع مختلفی دارد. برای مثال برخی از رنگ‌ها بر پایه آب و برخی بر پایه روغن هستند. شایع‌ترین رنگ‌های تاتو عبارتند از: قهوه‌ای، رنگ مشکی و سبز . البته گاهی رنگ‌های قرمز و سفید هم بر اساس نظر مشتری مورد استفاده قرار ‌می‌گیرند. از رنگ قرمز برای تاتو لب استفاده می‌شود. رنگ تتو دائم هیچگونه صحتی ندارد.

به عبارتی بعد از گذشت زمان و شست‌ و شوی طولانی مدت، کم کم رنگ از بین می‌رود و محو می‌شود. به ویژه امروزه که از دستگاه‌های تاتو پیشرفته برای انتقال رنگدانه‌ها استفاده می‌شود، رنگ تتو ماندگاری کمتری دارد. زیرا با استفاده از این دستگاه‌ها رنگ به عمق کمتری از پوست نفوذ می‌کند. تمامی رنگدانه‌های موجود برای تاتو از انواع مواد صنعتی مدرن، رنگدانه‌های معدنی و گیاهی و رنگ‌هایی بر پایه پلاستیک هستند. اما تعداد بسیاری از رنگ‌های تاتو از عناصر گیاهی و ارگانیک هستند.

تفاوت‌های مهم رنگ تاتو بر پایه آب و رنگ تاتو بر پایه روغن

این دو نوع رنگ بسیار متفاوت هستند و تفاوت‌های این دو مورد شامل موارد زیر می‌شود:

 1. رنگ پایه آب رقیق است ولی پایه روغن غلیظ می‌باشد.
 2. رنگی که بر پایه آب است تغییر رنگ کمتری دارد.
 3. در واقع رنگ پایه آب برای تاتو بدن مناسب است. اما رنگ تاتو پایه روغن برای تاتو و آرایش دائم صورت مناسب است.
 4. رنگ پایه روغن در ظرف ته نشین می‌شود ولی رنگ پایه آب در ظرف یا تشتک رنگ پخش می‌شود.
 5. رنگ پایه آب روی دست خشک می‌شود. اما رنگ پایه روغن بر روی دست حالت چربی را ایجاد می‌کند.
 6. نیازی نیست که رنگ پایه آب با آب مقطر ترکیب شود. اما رنگ بر پایه روغن باید با گلیسیرین ترکیب شود.
 7. رنگ تتو بر پایه آب یکدست است. اما رنگ پایه روغن از هم جدا می‌شود و باید قبل از مصرف تکان داده شود.

بهترین رنگ تاتو برای پوست چرب

برخی از برندها رنگ تاتو ابرو به بازار عرضه کرده‌اند که هم بر پایه روغن و هم بر پایه آب است. این نوع رنگ‌های تاتو برای پوست چرب بسیار مناسب هستند و ماندگاری بیشتری برای پوست چرب دارند.

بهترین رنگ تاتو ابرو

پیگمنتر باید برای تشخیص تناژ متناسب با هر نوع پوست و ترکیب‌های درست رنگ‌ها مهارت کافی داشته باشد. برندهای زیادی هستند که رنگ‌های مخصوص تاتو و هاشور ابرو و…. را تولید می‌کنند. طیف‌های رنگی محصولات برخی از برندها زیاد است و حتی برخی از آنها به دنبال افزایش طیف رنگی خود هستند. با طیف رنگی‌های زیاد پیگمنتر راحت‌تر می‌تواند تناژ مناسب هر پوست را انتخاب کند. در ادامه به معرفی بهترین مارک‌های رنگ تتو پرداخته‌ایم:

 • رنگ تاتو داینامیک یکی از بهترین رنگ‌ها برای کاشت رنگدانه‌ها
 • برند فیمس
 • برند فیبروز
 • رنگ تاتو بایوتاچ

رنگ تاتو برند کی پی KP بهترین مارک رنگ تاتو

برند kp از معروف‌ترین برندها در بین تولید کنندگان لوازم و محصولات آرایش دائمی است. این برند محصول یک شرکت آمریکایی می‌باشد که شرکت میکروپلنت از سال 1985 برای بیش از 20 هزار مشتری به تولید محصولات باکیفیت برای تاتو و آرایش دائم پرداخته است.

برند کی پی دارای 52 طیف رنگی است و به همین دلیل نیاز پیگمنتر را برای انتخاب رنگ تاتو ابرو برطرف می‌کند. رنگ تاتو برند کی پی بر پایه آب و دارای 15 میل حجم است. رنگ‌های کی پی برای تاتو و هاشور ابرو، میکروبلیدینگ ابرو و فیبروز ابرو و میکروپیگمنتیشن بسیار مناسب هستند.

رنگ تاتو ابرو برند پور پیگمنت (Pour.Pigment) بهترین رنگ هاشور ابرو

یکی از برندهای محبوب بین پیگمنترها برای هاشور ابرو و شیدینگ ابرو، برند پور پیگمنت است. رنگ پورپیگمنت توسط هلدینگ پیگمنت پلاس به ایران ارسال می‌شود. رنگ جامد پور پیگمنت برای میکروبلیدینگ و رنگ مایع آن برای میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتشن کاربرد دارد. برند پور پیگمنت از بین  طیف‌های رنگی تلاش کرده تا پرکاربردترین رنگ تاتو ابرو را تولید کند و به بازار عرضه کند. این رنگ‌ها توسط برند پور پیگمنت برای اولین بار با تکنولوژی نانو تولید شد‌ه‌اند.

مواد به کار رفته در برند پور پیگمنت کاملا گیاهی است و جزو رنگ‌های ارگانیک و خوراکی می‌باشد. این برند بعد از پایان اثر بخشی جذب پوست می‌شود. همانطور که می‌دانید رنگ‌های تاتو یا بر پایه آب هستند و یا بر پایه روغن. اما مزیت این برند این است که هم بر پایه روغن دارد و هم بر پایه آب. یعنی از حلال‌های هر دو پایه برای رنگ‌های پور پیگمنت استفاده شده است.  برند پور پیگمنت محصول کشور آلمان و مورد تایید وزارت بهداشت آلمان و سازمان غذا و داروی آمریکا است.

رنگ تاتو پرمابلند – Perma Blnd

برند پرمابلند یکی از تولید کنندگان رنگ تاتو است که رنگ پرمابلند بر پایه آب و دارای غلظت بالایی می‌باشد. به دلیل غلظت بالایی که این رنگ دارد می‌توان از آن برای میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ استفاده کرد. این برند دارای تاییدیه سازمان FDA  آمریکا و محصول کشور آمریکاست که بر اجزای مواد طبیعی و گیاهی انطباق یافته است. به همین دلیل استفاده از این برند هیچ مشکلی را برای سلامتی پوست و بدن به وجود نمی‌آورد.

برای اینکه بتوانید رنگ‌های پرمابلند را برای میکروبلیدینگ استفاده کنید بهتر است رنگ را درون تشتک بریزید و حدود 20 دقیقه صبر کنید. با این کار رنگ ته نشین نمی‌شود و قوام رنگ بیشتر می‌شود. سپس بعد از 20 دقیقه آب روی رنگ را جمع کنید و آن را استفاده کنید.

رنگ تتو اینتنز

این رنگ بر روی هر نوع پوستی خود نمایی می‌کند. اگر مشتری رنگ پوست سبزه تیره‌ای دارد از این رنگ استفاده کنید. در واقع این برند جزو سیاه ترین جوهری است که در حال حاضر در بازار وجود دارد. رنگ این برند بر روی پوست‌های تیره به خوبی دیده می‌شود. ایمنی و سلامت شما با استفاده از این رنگ تضمینی است.

شرکت برند اینتنز با دانشمندانی که دارند بر روی استریلیزه بودن  سلامت رنگ کار می‌کنند افتخار همکاری داشته است. به همین دلیل ایمنی این رنگ بسیار بالاست. رنگ‌ها معمولا دارای سموم و نیز مشتقات آمونیاکی آزاد هستند. شرکت اینتنز رنگ‌ها را در محیط‌های پرنور و با دمای کنترل شده نگهداری می‌کند. به طور کلی تا زمانی که این شرکت از سلامت رنگ مطمئن نشود آن را به بازار عرضه نمی‌کند.

ویژگی‌های رنگ تتو برند اینتنز

این برند به دلایل زیر محبوبیت زیادی دارد:

 1. هیچ برندی مانند برند اینتنز تنوع رنگی ندارد. در واقع طیف رنگی این برند نامحدود است.
 2. رنگ INTENZE بیش از 20 سال است که در بازار وجود دارد و ماندگاری آن مورد توجه بسیاری از پیگمنترها می‌باشد.
 3. این برند طبق استانداردهای ایمنی آمریکا است و دارای گواهینامه اتحادیه اروپا می‌باشد.
 4. در این نوع برند از تست حیوانی استفاده نشده و این برند دوستدار محیط زیست است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید