تاتو بدن
آکادمی مریم حیدری

تاتو بدن

تاتو بدن به صورت حرفه‌ای و تخصصی در آکادمی مریم حیدری در شرق تهران انجام می‌شود. تتو بدن یکی از انواع تاتوهای حرفه‌ای است که همه افراد می‌توانند آن را انجام دهند. در واقع منظور از تاتو بدن ایجاد خلق هنر بر روی بدن است. البته باید بدانید که برای ایجاد تاتو مهم‌ترین اصل انجام آن توسط یک استاد حرفه‌ای است. این کار باید با ظرافت خاصی برای شما انجام شود.

همچنین نگهداری‌های بعد از تاتو نقش موثری در حفظ و نگهداری پوست و تاتو دارند. در آکادمی فیبروز مریم حیدری در خدمت شما عزیزان هستیم تا بهترین خدمات و کیفیت تاتو را با جدیدترین دستگاه‌های روز دنیا به شما عزیزان ارائه دهیم.

نمونه کارهای تاتو بدن

برای مشاوره و رزرو وقت با ما تماس بگیرید

سالن زیبایی مریم حیدری
سالن زیبایی مریم حیدری

مستر مریم حیدری

هزینه خدمات : 2,500,000 تومان

تاریخچه تاتو بدن

 

تاتو بدن از زمان رومیان وجود داشته است. حتی چین باستان هم از این هنر، ردپایی از خود بجا گذاشته است. تتوها ابتدا رنگدانه‌هایی بودند که فقط گل و برگ بودند. این گل و برگ‌ها با استفاده از فشار سوزن بر روی پوست ایجاد می‌‌شدند. در واقع تتو بدن در قبیله‌های خاصی برای علامت گذاری افراد مهم  استفاده می‌شد. برخی از قبایل، افراد خود را بعد از رسیدن به سن بلوغ با تتو علامت گذاری می‌کردند. گاهی هم افراد برای اتحاد از تاتو استفاده می‌کردند. به این منظور که اعضای باند خود را با تاتو یکسان می‌کردند. در واقع تاریخچه تاتو به موارد زیر برمی‌گردد:

  • به عنوان شناسایی افراد
  • علامت گذاری یهودیان
  • به عنوان ردیابی افراد در اردوگاه‌های کار اجباری

امروزه از تاتو به عنوان موارد زیبایی و آرایشی استفاده می‌شود.

انجام تاتو بدن حرفه‌ای در مرکز تتو بدن مریم حیدری

 

برای خدمات تتو بدن از یک سوزن برای ورود جوهر به زیر پوست استفاده می‌شود. تتو فرآیندی است که طی آن لایه سطحی پوست (درم) با رنگدانه‌ها آغشته می‌شود. با استفاده از سوراخ‌های سوزن، طرح، نماد و یا حروف را ایجاد می‌کنند. بیشتر تاتوها با دستگاه انجام می‌شود. رنگ تاتو از رنگدانه‌های طبیعی یا مصنوعی است. این تکنیک در مرکز مریم حیدری بدون بیهوشی و بدون درد انجام می‌شود. با استفاده از بی حسی‌های مرغوب و عالی، تاتو برای شما عزیزان انجام می‌شود تا هیچگونه دردی را احساس نکنید. برخی از افراد از روی اجبار تاتو بدن را انجام می‌دهند. به عنوان مثال فردی برای محو ماه گرفتگی بر روی بدن خود مجبور به انجام تتو بدن است. پس باید حتما مرکزی معتبر را انتخاب کند تا دچار عوارض و عفونت‌های پوستی نشود.

دلایل انجام تاتو بدن

 

در گذشته استفاده از انواع مختلف از تاتو بر روی بدن به این دلیل بوده که فرد از عکس شیر و یا تصاویر جالبی برای نشان دادن پهلوانی و قدرت خود استفاده می‌کرده است. اما امروزه تاتو بدن جنبه آرایشی دارد.  به ویژه این هنر در بین بانوان بسیار مورد توجه قرار گرفته و از طرح‌های ظریف و مینیمال برای تتو بدن استفاده می‌کنند. تاتو همواره جایگاه ویژه‌ای در طول تاریخ داشته و توجه افراد در این سال‌ها به استفاده از آن زیاد شده است. افراد در سنین‌های مختلف چه دخترها و چه پسرها طرح‌های مختلفی از تاتو را روی بدن می‌زنند.

انواع تاتو بدن و سبک‌های تاتو بدن

تتو بدن انواع سبک‌های متفاوتی دارد که در زیر به انواع آن و توضیحات آنها پرداخته‌ایم:

سبک سنتی

این نوع سبک تاتو با خطوط سیاه و خالص و محکم و ساده است. معمولا خطوط این نوع سبک از تاتو، ضخیم و با 4 تا 5 رنگ اصلی است. بیشتر طرح‌ها برای این سبک سنتی تاتو بدن نوشته‌هایی در وصف مادر، شمشیر و... است.

سبک رئال و سه بعدی

تاتوهای سه بعدی در این دسته‌بندی قرار دارند. طرح‌های به کار رفته در این سبک شامل پرتره، شخصیت‌ فیلم‌ها، حیوانات، مناظر و... است. معمولا برای این سبک باید چندین جلسه کار تاتو را ادامه دهید.

سبک غربی و مدرن

سبک تاتو غربی و مدرن از نمونه تاتو بدن است که طرح‌های فرهنگی گرافیکی دارد و از غرب الهام گرفته شده است. نوع مدرن آن هم طرح سیاه و سفید ضخیم و سبک است. در واقع این سبک، سبکی جوان پسند و سیاه و سفید است.

سبک کلاسیک و سایه زدن تاتو بدن

اصل این نوع سبک، خالکوبی سیاه و بسیار ساده و کلاسیک است. تاتو کاران در بیشتر موارد برای ایجاد عمق در یک طرح از سایه زنی استفاده می‌کنند. در واقع این سبک به فرهنگ ژاپن بسیار نزدیک است.

طرح آبرنگی تاتو بدن زنانه

در این نوع از تاتو بدن از رگه‌های رنگارنگ و از رنگ‌های چشمگیری مانند آبی، سبز و زرد استفاده می‌شود. رنگ‌ها مانند آبرنگی که در آب رقیق شده‌اند، هستند. این سبک به شدت در بین بانوان و دخترخانم‌ها محبوب می‌باشد.

نکات تاتو بدن و مراقبت‌های بعد از آن

 

از خدمات تتو بدن در بخش‌های مختلفی به طور جدی استفاده می‌شود.

اگر دوست دارید که تتو بدن انجام دهید حتما مراقبت‌های بعد از آن را جدی بگیرید و رعایت کنید. چراکه در غیر اینصورت گرفتار عفونت‌هایی می‌شوید که باعث آسیب شدید به بدن می‌شود. مراقبت‌های بعد از تاتو نقش مهمی در زیبایی تاتو دارند. به همین دلیل حتما آنها را رعایت کنید. مراقبت‌های بعد از تتو بدن عبارت است از:

نحوه استحمام و شستن تاتو

 

تا 3 روز بعد از انجام تاتو از رفتن به حمام و یا شستن تاتو خودداری کنید. زیرا رنگدانه‌های تاتو با شستن از بین می‌روند. بعد از سه روز سعی کنید با صابون ضد باکتری و آب گرم محل تاتو را به آرامی بشویید. بعد از 3 روز هم به روش زیر استحمام کنید:

حتما بعد از شستشوی محل تاتو نکات زیر را رعایت کنید:

قیمت تاتو بدن در شرق تهران

 

هزینه و قیمت تتو بدن با توجه به سختی طرح و البته مهارت تاتوکار متفاوت است. قبل از انجام تاتو بدن حتما اطلاعات کاملی در مورد هزینه تاتو خود داشته باشید. گاهی هم دلیل تفاوت قیمت در بین تاتوکاران به دلیل ابزار به کار رفته در تاتو است. حتما قبل از انجام تاتو طرح خود را انتخاب کنید تا اطلاعات کاملی درباره قیمت آن داشته باشید. از دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت و هزینه تاتو، استفاده از رنگ‌های مرغوب و دستگاه‌های باکیفیت است. هزینه‌های تاتو به نوع طرح شما و زمان انجام کار توسط تاتو کار بستگی دارد. ما در آکادمی مریم حیدری از بهترین مواد برای تتو بدن استفاده می‌کنیم. شما عزیزان می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت تاتو بدن با مشاوران ما در این مرکز در تماس باشید.